Субота,
23 вересня 2017
Наші спільноти

Ківалов каже, що суддів будуть набирати за конкурсом

Тест плюс екзамен

28 березня Вища кваліфікаційна комісія суддів України планує почати перший набір суддів відповідно до вимог ухваленого в 2010 році Закону "Про судоустрій і статус суддів".

Про це УНІАН повідомили у прес-службі народного депутата, голови Комітету Верховної Ради з питань правосуддя Сергія КІВАЛОВА.

«Таким чином, починаючи з 28 березня, після оголошення набору у всіх, хто хоче стати суддею, буде близько 30 днів для того, щоб приїхати до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України і подати документи для участі в наборі. Перелік необхідних документів міститься в статті 67 Закону України "Про судовий устрій і статус суддів", - пояснив С.КІВАЛОВ.

Також депутат повідомив, що Комісія, перевіривши вказані кандидатами відомості, ухвалить рішення про їхній допуск до проходження наступного етапу набору - анонімного тестування.

Відповідаючи на питання журналістів про механізм тестування, С.КІВАЛОВ розповів, що, кожний з кандидатів, які беруть участь в тестуванні, одержить тестове завдання зі 100 питань з різних галузей права з варіантами відповідей, з яких правильною буде лише одна. Після проходження тестування ВККСУ з урахуванням кількості кандидатів, їхніх оцінок і кількості вакантних посад визначить прохідний бал на наступний етап набору - кваліфікаційний іспит. Іспит складатиметься з двох частин - тестування і практичного завдання.

Всі, хто складе кваліфікаційний іспит, залежно від результату, потраплять до рейтингу кандидатів на посаду судді й будуть зараховані до резерву.

У результаті, як тільки-но якась із прогнозованих посад стане реально вакантною, кожний із кандидатів, які перебувають в рейтингу, зможе подати заяву на участь в конкурсі на конкретну посаду. Виграє конкурс той, хто одержав більшу кількість балів при складанні кваліфікаційного іспиту.

«Система дуже проста і прозора, дозволяє відібрати серед кандидатів на посаду судді дійсно кращих. Це саме те, до чого ми прагнули, працюючи над проектом закону. А вплив знаменитого «людського чинника», як бачите, зводиться до мінімуму», - сказав С.КІВАЛОВ. 

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку